מה בעלי אתרים מחפשים אצל מועמדים למשרת כתיבת תוכן שיווקית?

פורסם על ידי | 10 באוגוסט 2014 | ראיון עבודה

קופירייטינג כתיבה שיווקית

Adikos, March 17, 2010, Via Flickr, Creative Commons Attribution

לא צריך להסביר מהו כוחן של המילים, בוודאי שלא לקופירייטרים. חוק הג'ונגל הוא שהחזק מנצח, וכשנמצאים בזירת האינטרנט הכוח עובר לידי המילים, ובכדי לבלוט חייבים להיות הטובים ביותר. הגולשים מתרשמים מתוכן האתר, והוא שייקבע אם הם יישארו באתר או ימשיכו הלאה… זו גם הסיבה שבעלי אתרים הבינו שבכדי למשוך אליהם לקוחות ולהשאירם באתר, חלק משמעותי מהטקסטים צריך להיות שיווקי.

מה זו כתיבה שיווקית?

כתיבה שיווקית הוא סוג של כתיבה אסטרטגית, דרכה מנסים לשכנע את הלקוח לבצע פעולה מסוימת convince to act (לקנות, להירשם, להשאיר פרטים, להתקשר), כשמטרת העל היא למכור ללקוח מוצר או שירות.

במקביל, אותו הטקסט שנועד למכור, חייב להיות כתוב ברמה גבוהה, ולעניין את הגולש. אם כתיבת תוכן אמורה להיות אינפורמטיבית ומעבירת מידע, הרי שכתיבה שיווקית תתמקד בעסק או במוצר, תהייה קולחת יותר ותנסה לגרום לגולש להתעניין ספציפית במוצר או בשירות שמוצעים לו.

קופירייטינג מול כתיבה שיווקית

יש וכוח תמידי על ההבדל בין כתיבת קופירייטינג לכתיבה שיווקית, וכנראה שברוב המקרים שני סוגי הכתיבה חופפים זה לזה. עד עידן האינטרנט, הכתיבה השיווקית הייתה נחלתם של מוצרי המדיה המודפסת: עיתונים, ירחונים, פליירים ומודעות פרסום. כיום, לרוב בתי העסק, וגם לקטנים ביותר, יש אתרים שהם מציגים לקהל הגולשים ובכל אחד מהם נדרשת הצגת בית העסק בצורה שיווקית וכמובן מקורית, מיוחדת ומעניינת, וכזו שתסחוף את הגולש להישאר באתר.

מדוע כתיבה שיווקית כל כך חשובה לאתרים?

ממחקרים רבים שנעשו על התנהגות הגולשים ברשת, נמצא שמהרגע שגולש נכנס לאתר, חולפות בין 3-8 שניות בהן הוא מחליט אם להישאר באתר או להמשיך ולחפש אתר אחר. יש הרבה גורמים, שחלקם נסתרים מהעין, אך מעל הכל מה שישאיר את הגולש זה הטקסט. טקסט איכותי, ברור ומעניין, כותרת שיווקית מקורית וסוחפת, מידע ממוקד ועוד. מהרגע שבו הגולש מבין שבאתר הספציפי הוא ימצא את מה שביקש, כנראה נעשתה באתר עבודה מוצלחת של כתיבה שיווקית. בכדי להגיע לכתיבת הטקסט הנכון והמתאים ביותר לאתר, כותב התוכן חייב להבין את מהות השירות, לדעת מה אמור לעניין את גולשי האתר ומהם יתרונות העסק לעומת המתחרים.

מחפש עבודה בכתיבת תוכן שיווקי? צפה במשרות כתיבה שיווקית באתר ושלח קורות חיים

1203 צפיות סך הכל, 1 היום

תגיות: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *