דרושים SEO: מה מעסיקים מחפשים אצל מועמדים למשרות קידום אתרים?

פורסם על ידי | 11 בדצמבר 2013 | ראיון עבודה

חיפוש עבודה בתחום ה-SEO

בשנים האחרונות עבר עולם קידום האתרים (SEO) טלטלה עזה, כאשר חברות קידום רבות מספור הן בארץ והן בעולם גילו כי טקטיקות הקידום בהן השתמשו במשך שנים אינן רלוונטיות עוד ואף גרמו לפגיעה באתרים שקודמו בעבר. בין יתר הטקטיקות האלו ניתן למנות שכפול של תכנים בין אתרים שונים עם שינויים מועטים ביניהם, הקמת אתרי תמיכה עם תוכן דל באיכות נמוכה, וכתיבת תגובות ללא תוכן של ממש בפורומים ובלוגים.

בד בבד עם שיפור האלגוריתם של גוגל שסינן טקטיקות קידום אלו והפך אותן ללא רלוונטיות, חלה גם התפתחות עצומה מהפן החברתי של הרשת: יותר ויותר אתרים גילו כי הם מסוגלים להביא תנועה איכותית מרשתות חברתיות כגון פייסבוק ושתקציבים רבים שבעבר הופנו אל השגת מקומות גבוהים יותר במנועי חיפוש, צריכים כעת להיות מושקעים ביצירת פוסטים ועדכונים ויראליים אשר יובילו אל האתר עצמו מתוך הרשת החברתית.

חשוב להדגיש כי למרות כל השינויים הללו, העקרונות הבסיסים של עבודת הקידום לא השתנו ובכלל זאת התאמת האתר למילות המפתח אותם אנשים מחפשים וקבלת קישורים מאתרים חיצונים ברשת ("בניית קישורים"). לכן, מרבית חברות הקידום המפרסמות מודעות דרושים SEO, דורשות היכרות של לפחות שנה או שנתיים עם עולם ה- SEO הקלאסי.

 עם זאת,  מקדם האתרים המודרני נדרש להפגין יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה על מנת לעבור דרך המסננים השונים של גוגל ובעיקר לא להפוך את העבודה שלו למונוטונית וכזו שניתן לאתר בה דפוסים קבועים בקלות יתרה. המקדם גם צריך לדעת מתי להשתמש ברשתות החברתיות לטובתו, במיוחד כאשר לרשתות ספציפיות כמו גוגל פלוס יש השפעה על האופן שבו האתר מוצג בתוצאות החיפוש.

דרישות טכניות נוספות

מלבד הדרישה להכיר את עולם קידום האתרים עצמו במשך שנה או שנתיים לפחות, חלק גדול מן החברות אשר מקדמות אתרים בחו"ל, דורשות גם את ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה מאוד (עד רמת שפת אם). הסיבה לכך היא שרוב המערכות המשמשות לניהול אתרים (CMS) משתמשות במושגים טכניים באנגלית, ולעיתים קרובות גם התקשורת בתוך חברת הקידום או עם חברות חיצוניות מתבצעת כולה באנגלית (בעיקר דרך דואר אלקטרוני).

בנוסף לכך, ככל שהמועמד מכיר יותר מערכות לניהול תוכן כדוגמת WordPress ,Joomla או Drupal, כך לחברה יהיה יותר כדאי להעסיק אותו מכיוון שהיא לא תצטרך להשקיע בו עוד זמן הכשרה. לעיתים נדרש גם ידע בסיסי בשפת HTML או CSS למקרה שרוצים לשתול קטעי טקסט באתרים עם מערכת ניהול תוכן מוגבלת.

 דרישה אחרת שהיא כמעט תמיד בגדר חובה היא הכרת מערכות לניטור תעבורה מאתרי אינטרנט. ברוב המקרים משתמשים במערכת של גוגל, Google Analytics, אך לעיתים לא רוצים שלגוגל תהיה גישה אל האתר בשום רמה, ולכן משתמשים במערכות דומות בקוד פתוח כגון Piwik. בכל אופן, גם כאן העקרונות של כל המערכות השונות הם דומים מאוד.

ראש גדול, עבודה בצוות, ניהול פרויקטים וכו'

מודעות דרושים רבות מציינות גם דרישה לראש גדול, יכולת עבודה בצוות או עבודה על מספר פרויקטים במקביל. אלו הן דרישות שאסור להקל בהן ראש מכיוון שככל שהחברה בה עובדים היא גדולה יותר ויש לה יותר אתרים או לקוחות, כך יש לה יותר ויותר צוותים. שיתוף הפעולה בין צוות לצוות והיחסים הבין אישיים בתוך הצוות עצמו הם קריטיים על מנת שהאתרים יקודמו כפי שצריך. לדוגמה, מייל חשוב במיוחד שהגיע בבוקר לא יכול לחכות עד סוף יום העבודה, ואם יש תקלה באחד האתרים, כל דקה שבה הוא אינו באוויר יכולה לגרום לנזק כספי כבד למדי.

בנוסף לכך, וכמו בתחומים רבים אחרים בהייטק, ישנה ציפייה כללית מן המועמד לכך שיוכל לעבוד במשך שעות ארוכות גם בזמנים לא שגרתיים.

מחפש עבודה בתחום ה-SEO? צפה במשרות ה-SEO באתר שלנו ושלח קורות חיים

1398 צפיות סך הכל, 1 היום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *